O mnie

KP Pure Form to autorska pracownia, powstała z pasji do zmieniania otoczenia na lepsze do życia, do kreowania przestrzeni, która sprzyja obecności, budowaniu relacji z naturą. Kiedy tylko jest możliwość kieruję się zasadą : Słońce, przestrzeń, zieleń, jestem zwolenniczką otwierania domu na ogród i przenikania się tych dwóch przestrzeni. Uważam, że projektując wnętrze projektant  bierze po części odpowiedzialność za czyjeś samopoczucie i codzienny komfort. Projektowanie wnętrz to według mnie nie tylko układanie mebli czy też konieczna znajomość wielu dziedzin technicznych aby takie wnętrze zaprojektować. Uważam że to również konieczność znajomości zasad projektowania synestetycznego, teorii zmysłów, chronobiologii, nawet fizjologii człowieka, antropologii czy psychologii. Myślę że dopiero taka paleta wiedzy pozwala stworzyć wnętrze nie tylko piękne ale i dobre do życia.

Styl pracowni to prosta ale wyrazista forma, ponadczasowość, naturalne kolory i materiały, umiar. W projektach dążę do ograniczenia bodźców tak aby otoczenie koiło i dawało wytchnienie, aby przestrzeń była niezakłócona nadmiarem. Bliska jest mi estetyka minimalizmu ale ciepłego i przytulnego z odrobiną szaleństwa.

Projektuję naturalne, funkcjonalne i kojące zmysły wnętrza i ogrody, w których samopoczucie mieszkańców jest w centrum uwagi. Skupiam się na dobrostanie i poczuciu komfortu domowników ponieważ uważam, że projektując otoczenie projektujemy nastrój.

 

Co znajdziesz w projektowanych przeze mnie przestrzeniach?

Harmonię, prostotę, oszczędność barw i przyjazne człowiekowi materiały, które dają możliwość wyciszenia się i ukojenia zmysłów. To wszystko połączone z ponadczasowym designem, praktycznością i funkcjonalnością.

Wyznacznikiem każdego projektu są przede wszystkim potrzeby klientów uwzględniające ich
styl życia, przyzwyczajenia i preferencje oraz budżet.

Projektuję głównie na terenie śląska m.in w Gliwicach, Katowicach, Chorzowie, Bytomiu oraz Tarnowskich Górach ale możliwa jest realizacja projektów także w innych rejonach Polski. Tworzyłam projekty w takich miastach jak np. Wrocław, Warszawa, Lublin oraz w Bieszczadach. Ponadto realizuję także zlecenia w formie on-line.
Mam nadzieję, że wspólnie wykreujemy przestrzeń, która będzie spełnieniem Twoich marzeń.

Zapraszam serdecznie 

Katarzyna Piotrowiak Pure Form