Q&A
Jak wygląda wycena?

W celu otrzymania wyceny należy przesłać na naszego maila kontakt@kppureform.pl:

• Rzut budowlany z zaznaczonymi pomieszczania do wyceny

• Lokalizację inwestycji oraz jej

• 3 inspiracje

• Informację czy mówimy o nieruchomości w stanie deweloperskim, domu w trakcie budowy czy też zamieszkałych wnętrzach do remontu?

• Jakie mamy terminy? Czy data wejścia ekipy remontowej, data możliwości wprowadzenia ostatnich zmian deweloperskich/lokatorskich lub data oddania mieszkania przez dewelopera jest już znana?

• Jaki zakres projektu jest potrzebny? Koncepcyjny czy wykonawczy? O różnicach można poczytać tutaj: http://kppureform.pl/oferta/


Ile trwa projekt aranżacji wnętrz?

Czas trwania projektu zależy od dwóch czynników: pierwszy to zakres prac projektowych, im więcej pomieszczeń do zaaranżowania, tym ten czas jest coraz dłuższy. Projekty wykonawcze wynikają z wizualizacji, a te z układu koncepcyjnego i wyboru materiałów. Te wszystkie czynności są całością i prowadzą do jednego – wnętrza skrojonego na miarę.

Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na czas trwania projektu jest decyzyjność klienta. Zdarza się, że inwestor odpowiada po 3 dniach od otrzymaniu e-maila a czasami odpisuje po tygodniu, a nawet po miesiącu, co niezwykle rozciąga projekt w czasie. Dlatego tak ważna jest współpraca i dobry, płynny kontakt.

Przykładowo dla całego mieszkania ok 60 mkw czas przygotowania projektu to:

Projekt koncepcyjny: ok. 30 dni roboczych

Projekt wykonawczy: ok. 60 dni roboczych


Czy projekt aranżacji wnętrz jest drogi?

Paradoksalnie im bardziej ograniczony jest budżet tym bardziej potrzebny jest projektant do uzyskania zadowalającego efektu. Dzięki ciekawym zabiegom stylistycznym i funkcjonalnym rozwiązaniom możemy nie tylko zaoszczędzić na realizacji, ale także sprawić, że nasze wnętrze będzie wyglądało wyjątkowo atrakcyjnie. Kwota za projekt to jedynie ułamek całego budżetu inwestycyjnego, warto ją wydać i mieć pewność, że wszystko będzie dopasowane, przemyślane i na swoim miejscu. Obejdzie się wówczas bez tracenia pieniędzy na zbędne zmiany i pomyłki w trakcie, które generują dodatkowe koszty lub modyfikacje co kilka lat. Dokładamy starań aby wnętrze było ponadczasowe, co minimalizuje konieczność zmian co kilka lat.

Dodatkowo aby obniżyć koszt projektu można zdecydować się na aranżację kilku konkretnych pomieszczeń lub wybrać opcję projektu koncepcyjnego, który również zawiera wizualizacje, co umożliwia bardzo dokładnie odtworzenie wyglądu wnętrza w rzeczywistości.


Mieszkam w innej części Polski czy jest możliwość projektowania na odległość?

Tak. Projektujemy także zdalnie. Zwykle jest to projekt koncepcyjny. Realizując projekty na odległość najczęściej pracujemy na dostarczonych przez klienta planach lub oferujemy możliwość dokonania inwentaryzacji po akceptacji przez klienta dodatkowych kosztów dojazdu. Nasze projekty realizowane są poza województwem Śląskiem np. we Wrocławiu, Warszawie czy w Bieszczadach.


Kiedy najlepiej zacząć proces projektowy?

Najlepiej zadzwonić do nas i od razu zarezerwować sobie termin. Unikniemy wtedy sytuacji, w której płytkarz niecierpliwi się i chce rozpocząć pracę a Inwestor dopiero szuka projektanta.

Im szybciej się zgłosisz tym szybciej można wprowadzić zmiany np. w lokalizacji ścianek działowych, w instalacjach w ramach np. zmian deweloperskich, pozwoli nam to uniknąć dodatkowych kosztów wyburzeń. Pamiętaj również, że nawet zgłoszenie się od razu nie oznacza,

że zaczniemy pracę nad projektem od razu. Na to też musisz wziąć zapas. Sam projekt również trwa kilka miesięcy.


Projektujesz w każdym stylu?

Nie projektuję wnętrz w stylu glamour. Uważam że najlepsze projekty wychodzą kiedy klient i projektant czują wspólny język.

Styl pracowni to prosta ale wyrazista forma, ponadczasowość, naturalne kolory i umiar.